Kā mūsu speciālisti iekārtojas darbā ārzemēs? BEAUTY SCHOOL absolventu stāsti.

Skaistumkopšanas profesionālā skola BEAUTY SCHOOL

trubka orig (+371) 67-288-246, (+371) 26-556-816

facebook instagram

Darbs ārzemēs, jeb kā to profesionāli sauc „darba migrācija” – cilvēcei nav jauna parādība, un kopumā tā ir samērā pierasta. Cilvēks vienmēr meklē, kur ir labāk, un pārceļas uz turieni.
Skaistumkopšanas industrijas speciālistiem darbs ir ne tikai peļņa, bet arī personīgā pašrealizācija. Un ja darbs ir arī pašam tīkams, varat uzskatīt, ka esat uz pareizā dzīves ceļa.

Mēs izlēmām uzzināt, kā klājas mūsu speciālistiem ārzemēs. Kāds bija darbā iekārtošanās process? Kādu iespaidu radīja jaunā darbavieta? Jūsu uzmanībai BEAUTY SCHOOL absolventu „tiešās reportāžas” no dažādām valstīm.

    1. Anastasija Lipinski /Īrija/Anastasija Lipinski /Īrija/.
     Darbavieta: Privātprakse Beauty Way, Dublina, Īrija.
     Izglītība: Sejas kopšanas estētika
     Profesija, kurā strādāju: Beauty Specialist, II level.
     Kas bija nepieciešams, lai iekārtotos darbā: Darbā iekārtošanās procesam Īrijā ir divas lielas atšķirības salīdzinājumā ar Latviju. Pirmkārt, tiek prasīta obligātā profesionālās darbības apdrošināšana. Apdrošināšanas kompānija pārbauda, cik uzticama ir skola, kas izsniegusi izglītības dokumentus. Pārbaude tiek veikta, jo gadījumā, ja tiek saņemtas klientu sūdzības, nodarītos zaudējumus klientam atmaksā apdrošinātāji. BEAUTY SCHOOL dokumenti izturēja pārbaudi.
     Otrkārt, Skaistumkopšanas speciālistam (Beauty Specialist) Īrijā netiek prasīta medicīniskā izglītība un šajā profesijā ir otrais un trešais izglītības līmenis.
     Mani pirmie iespaidi: Kad radās iespēja atvērt savu biznesu, es izvērtēju dažādus variantus, analizēju visus iespējamos virzienus. Rezultātā secināju, ka privātais bizness būs rentablākais variants. Pieņemt lēmumu par sava biznesa uzsākšanu bija viegli, taču organizēšana prasīja daudz pūļu. Es ilgi strādāju pie biznesa plāna izstrādes, uzskaitīju riskus, plānoju mārketinga darbības. Kā saka: acis baidās, bet rokas dara. Es uzskatu, ka galvenais ir pāriet no vēlmēm uz darbībām.
     Nākotnes perspektīvas un plāni: Attīstīt savu biznesu un pilnveidoties šajā sfērā. Šī profesija ir ļoti populāra Īrijā.
     Konkurence ir liela, taču kā saka: „konkurence ir progresa dzinējs”. Tāpēc es nepārtraukti meklēju kaut ko jaunu un uzlabotu!
     Ir nepieciešams kārtīgi izstudēt visu no iekšpuses, tikt skaidrībā ar visām detaļām, nebaidīties un droši iet uz priekšu!
   1. Tatjana Šaban /Kuveita/Tatjana Šaban /Kuveita/.
    Darbavieta: Aquatonic SPA Grand Plaza 5*, Kuveita.
    Izglītība: SPA speciālists.
    Profesija, kurā strādāju: SPA therapist.
    Kas bija nepieciešams, lai iekārtotos darbā: Protams, pajautāja CV un izglītības dokumentus ar tulkojumu angļu valodā, taču izšķirošais faktors bija darba pieredze, kuru paspēju iegūt Latvijā, un angļu valodas zināšanas. Papildus esmu beigusi ajurvēdas skolu Šrilankā un manikīra un pedikīra kursus Latvijā. Pozitīvu vērtēju deva arī fakts, ka esmu plaša profila speciāliste.
    Mani pirmie iespaidi: SPA Kuveitā izskatās kā 1001 nakts pasakās, interjers ir galvu reibinošs. Ar laiku, protams, pierod, bet sākumā elpa aizraujas. Ļoti cieņpilna attieksme pret personālu, vadību un klientiem. SPA centros ir izplatītas iekšējās un privātās apmācības.
    Nākotnes perspektīvas un plāni: Aquatonic SPA ir liels tīkla uzņēmums, tāpēc ir labas karjeras izaugsmes iespējas. Es uzskatu, ka man ir pati labākā darbavieta.
    Nebaidieties no pārmaiņām. Brauciet strādāt uz Kuveitu!
   2. Inna Žuk /Igaunija/Inna Žuk /Igaunija/.
    Darbavieta: Klīnika Decus Aesthetic Clinic, Tallina.
    Izglītība: Kosmētiķis.
    Profesija, kurā strādāju: Kosmētiķis, administrators.
    Kas bija nepieciešams, lai iekārtotos darbā: Pietika ar diplomu un tā tulkojumu angļu valodā.
    Mani pirmie iespaidi: Jau pirmajā darba dienā man bija skaidrs, ka mācīšanās izvēlētajā profesijā nekad nebeigsies. Es domāju, ka skolā tika daudz uzdots, taču darbā jaunas informācijas apjoms ir vēl lielāks. Skolas zināšanas veido labus pamatus. Dotajā brīdī es praksē apgūstu lāzeru kosmetoloģiju un vidējos pīlingus.
    Nākotnes perspektīvas un plāni: Turpināt mācīties estētiskās medicīnas nozarē. Mans diploms dod iespēju darboties tālāk un detalizētāk apgūt profesijas nianses.
   3. Romāns Kolokoļņikovs /Lielbritānija/Romāns Kolokoļņikovs /Lielbritānija/
    Darbavieta: fitnesa klubs, Oksforda.
    Izglītība: Masieris.
    Profesija, kurā strādāju: masieris.
    Kas bija nepieciešams, lai iekārtotos darbā: Diploms ar tulkojumu angļu valodā un angļu valodas zināšanas. Anglijā nepieciešams noformēt profesionālo apdrošināšanu.
    Mani pirmie iespaidi: Ļoti pozitīvi klienti un mierīgi darba apstākļi. Pusgadu pēc iekārtošanās darbā es iestājos BSY koledžā, lai apgūtu sporta masāžu. Šeit masāžas skola ir pavisam citādāka. Tagad strādāju apvienojot Latvijā iegūtās zināšanas ar šeit apgūto.
    Nākotnes perspektīvas un plāni: Pāriet uz profesionālo sportu, strādāt par masieri komandā vai starptautiskā sporta klubā.
   4. Olga Vasiļisa Vasiļenko /Islande/Olga Vasiļisa Vasiļenko /Islande/
    Darbavieta: SPA centrs «Laugar», Reikjavīka.
    Izglītība: SPA speciālists, kosmētiķis.
    Profesija, kurā strādāju: Holistic Therapist, Beauty Therapist (III level).
    Kas bija nepieciešams, lai iekārtotos darbā: Diplomi ar tulkojumu angļu valodā un notariālu apstiprinājumu (apostili).
    Mani pirmie iespaidi: Daudz jauna saistībā ar darbavietas specifiku. Pie mums uz kabinetu klienti nokļūst caur termālo zonu, tāpēc procedūras un masāžas ir adaptētas klientiem „uzreiz pēc pirts”. Islandē pieņemtā masāžas metodika ir daudz vienkāršāka. Mūsu skolas masāža ir daudz efektīvāka un sarežģītāka, ko uzreiz pamana un novērtē klienti.
    Nākotnes perspektīvas un plāni: Mūsu SPA centrs ir pietiekami liels. Man ir profesionālās izaugsmes iespējas.

No mūsu aptaujas rezultātiem var secināt, ka labāka darba apmaksa ne vienmēr ir galvenais pārcelšanās iemesls. Cilvēki meklē drošību sev un saviem bērniem, stabilitāti un pārliecību par rītdienu. Kā arī profesionālās izaugsmes iespējas.
Ārvalstu darba devēji labprāt nodarbina mūsu speciālistus, novērtējot viņu darba mīlestību, darba kompetenci un vēlmi mācīties.
Dārgie kolēģi, vēlam jums veiksmi jūsu centienos!
 
Raksta autors: Svetlana Šabaļina, Baltijas SPA asociācijas valdes priekšsēdētāja.