Vai viegli apgūt Kosmētiķa profesiju?

Skaistumkopšanas profesionālā skola BEAUTY SCHOOL

trubka orig (+371) 67-288-246, (+371) 26-556-816

facebook instagram

Kosmētiķis pašlaik ir pieprasīta profesija ne tikai Latvijā, bet arī pasaulē. Nākotnē pieprasījums pēc kvalificētiem speciālistiem tikai pieaugs.
Vēlos pievērst Jūsu uzmanību uz to, ka mūsu studenti galvenokārt jau ir ar kādu profesiju un uz kosmetoloģijas nozari atnākuši apzināti. Mūsu absolventi strādā skaistumkopšanas salonos, klīnikās, daži ir atvēruši privāpraksi, kādi ir aizbraukuši strādāt ārpus Latvijas. Varam pārliecinoši teikt, ka ar iekārtošanos darbā mūsu absolventiem nav problēmu. Daudzi sāk strādāt jau pirmajā kursā, kas dažreiz pat traucē mācībām.

Kā Jūs domājiet – par kosmētiķi var būt jebkurš cilvēks, vai tomēr tam ir nepieciešams talants?
Jebkurš, taču ar noteikumu, ka viņam patīk un ir vēlme strādāt ar cilvēkiem, viņš ir gatavs mācīties vienmēr un visur. Bez šīm īpašībām kļūt par profesionāli profesijā nav iespējams. Tāpēc, manuprāt, talants nav pats galvenais.

Kā mēdza teikt senči: „Zināšanas, kuras ikdienas netiek papildinātas, tiek nogalinātas ar katru dienu”. Cik lielā mērā šis ir attiecināms uz kosmetoloģiju?
Šim apgalvojumam piekrītu par 100%. Mūsdienās kosmetoloģija attīstās ļoti strauji, tāpēc, ja speciālists nepārtraukti nesekos līdz jaunākajām tehnoloģijām un produktiem, kas parādās tirgū, viņš kā speciālists paliks neinteresants klientiem. Nevienam nav noslēpums, ka šodien daudzi klienti, pirms dodas pie speciālista, paši izpēta interesējošo jautājumu: konsultējas ar paziņām, pēta internetā pieejamos materiālus utt.

Kā programmas Kosmetoloģija direktore kopā ar kolēģēm nepārtraukti strādāju pie programmas optimizācijas: mēs pārskatām mācību priekšmetu programmas, iekļaujam jaunas tēmas, apspriežam jaunas pasniegšanas metodes, veidojam piedāvājumus jauna aprīkojuma un kosmētikas iegādei. Vadība mūs atbalsta un tas ir ļoti patīkami.
2015. gadā BEAUTY SCHOOL saņēma Starptautiskās Terapeitiskās Eksaminācijas centra (ITEC) akreditāciju (Londona). Mums šī akreditācija galvenokārt ir izeja uz jaunu starptautisku līmeni speciālistu sagatavošanā. Visi Kosmetoloģijas programmas absolventi varēs nokārtot ITEC eksāmenu un saņemt starptautisku Beauty Therapy trešā līmeņa Diplomu.
Mūsdienās bez nepārtrauktās pilnveidošanās nebūs ne klientu, ne studentu. Senčiem ir bijusi taisnība.

Kā Jūs izvēlējāties savu profesiju?
Profesiju es neizvēlējos. Profesija izvēlējās mani. Bērnībā es vēlējos kļūt par skolotāju. Taču, kad iepazinos ar kosmetoloģiju, sapratu, ka tā ir mana sfēra un aizgāju mācīties Kosmetoloģijas programmā. Pašlaik es apvienoju šīs abas profesijas un tas ir lieliski!

Kas Jums patīk vairāk – pasniedzējas darbs vai darbs ar klientiem?
Nevaru atbildēt, kas man patīk vairāk. Man patīk gan pasniegt, gan strādāt ar klientiem. Viens papildina otru. Man ir grūti iedomāties savu dzīvi, kurā es nodarbotos ar kaut ko vienu.
Anna, liels paldies par interviju.
Novēlam Jums, pasniedzējiem un BEAUTY SCHOOL studentiem veiksmīgu jauno mācību gadu un neapstāties pie sasniegtā!