SPA speciālists – atver mums jaunas iespējas!

Skaistumkopšanas profesionālā skola BEAUTY SCHOOL

trubka orig (+371) 67-288-246, (+371) 26-556-816

facebook instagram

Beauty School SPA specialistsWeb korespondenta intervija ar audzēkņiem - Annu un Dmitriju

No šī gada septembra mēneša skolā uzsākts jauns projekts skolas vēsturē. Izglītības iestādē mācās 2 jaunieši ar redzes traucējumiem – Anna un Dmitrijs.

Anna un Dmitrijs apgūst SPA speciālista profesiju. Jaunieši ir neredzīgi, bet pilnībā iekļaujas sociālajā dzīvē un skolas izglītības programmā. Annas pirmā profesija ir mūzikas pedagogs, kuru viņa liek lietā darbā bērnu dārzā un patreiz Anna raksta arī maģistra darbu un gatavojas janvārī tā aizstāvēšanai.

Dmitrijam pirmās profesijas ir vokālists, kora dziedātājs un masieris.

SPA speciālists ir otra profesija jauniešiem un jauna iespēja, izaicinājums Annai un Dmitrijam.

Annai un Dmitrijam uzdevām dažus jautājumus, lai uzzinātu kā iet jauniešiem skolā ar mācībām un kā viņi jūtas jaunajā vidē.

Kā Jūs jūtaties skolā?

Anna -

Jūtos labi. Kurss pieņēma mūs un tas ļoti iepriecināja, deva lielāku drosmi un spēku uzsākt jauno un iekļauties mācībās. Es jūtos drošāk un man patīk, ja pedagogs iedrošina, īpaši masāžas nodarbībās, jo šī tēma, atšķirībā no Dmitrija man ir pilnībā jauna.

Dmitrijs-

Es jūtos labi, viss ir labi. Man šķiet, ka ir abpusēja mijiedarbība. Mēs integrējamies kursā, mācību vidē un kursa biedri integrējas mācību vidē un darbā kopā ar mums.

Mēs jūtam, ka ir laiks nodarbībās, kad tiek uzmanība veltīta tieši tam, kā mums vairāk pateikt un izskaidrot konkrētas lietas.

Es gaidu no sevis, ka patiesi varēšu apgūt visu jauno, ko man piedāvā skola un programma un ceru, ka redzes traucējumi nebūs šķērslis, lai es visu varētu apgūt.

Kā tas notika, ka nolēmāt turpināt vēl mācīties un izvēlējāties SPA speciālista profesiju?

Anna-

Domāju, ka visiem jāņem pretī to, ko dzīve piedāvā. Arī man skola izteica šo piedāvājumu - apgūt SPA speciālista profesiju un piekrita atbalstīt ar mācību finansējumu. Tas bija piedāvājums, no kura vienkārši nevarēju atteikties. Es cenšos ņemt visu pretī, ko man dod, reizēm varbūt tas ir par daudz un tad ir jāapstājas un jāapdomā, no kā tieši atteikties konkrētā brīdī.

Man bija ļoti jāapdomā no kā atteikties, jo SPA speciālista profesija man ir interesanta, jo dod iespēju pilnveidoties pašai un dot savas prasmes vēl citiem cilvēkiem.

Dmitrijs-

Es esmu priecīgs par iespēju mācīties šajā programmā. Man SPA speciālists ir iespēja papildināt jau esošās zināšanas un prasmes masiera darbā.  

Annas un Dmitrija mācības izglītības programmā sedz SIA “Beauty School’’, dodot iespēju abiem jauniešiem atrast sevi jaunā vietā dzīvē saistot savu nākotni ar SPA jomu, par ko Anna un Dmitrijs ir ļoti pateicīgi. Mūsu skolā jau ir pieredze sniegt zināšanas trijiem vājredzīgiem studentiem, kuri šobrīd veiksmīgi strādā.

Anna un Dmitrijs mācās grupā kopā ar citiem audzēkņiem, kas palīdz ātrāk integrēties mācību procesā un apgūt vielu. Abi jaunieši mācību noslēgumā plāno arī kārtot eksāmenu, lai iegūtu starptautiska mēroga speciālista ITEC Diplomu (Level 3 Diploma in Complementary Therapies).

Abi jaunieši novēl sev izturību un cer uz šī projekta izdošanos!

Šī projekta īstenošanai skolā sadarbības partneris ir sabiedriska organizācija “Socintegra’’ Marijas Kožarinas vadībā, kura Latvijā rūpējas par vājredzīgo un neredzīgo cilvēku integrāciju un iekļaušanu sabiedrībā. Marija Kožarina ir pārliecināta, ka jaunās zināšanas un jaunā profesija jauniešiem noteikti palīdzēs atrast savu vietu darba tirgū SPA jomā Latvijā, kas atvieglinās un dos lielāku stabilitāti viņiem nākotnē.